Velikonoce ve 4.D

Před svátky Velikonoc jsme si v naší školní kuchyňce uspořádali velikonoční vaření. Každý měl chuť na palačinku, proto hlavním pokrmem pro všechny byly palačinky. Není to sice tradiční pokrm českých Velikonoc, ale ve Velké Británii, Irsku, Austrálii nebo Kanadě mají před Velikonocemi „Pancake day“. Každý měl možnost si udělat palačinku dle své chuti.

Další skupinka měla chuť na velikonoční perníčky. Poslední skupinka měla chuť udělat beránka a ještě nám zbyl čas udělat jidáše ke středeční snídani. Každý měl tedy možnost si udělat to, co má rád.

Jakmile se beránek a perníčky pekly, jidáše kynuly, děti se s chutí pustily do palačinek, potom kreslily plakát s velikonoční tématikou nebo zátiší s jarní květinou.

Ve středu jsme si dali společnou snídani a povídali si o Velikonocích. Děti si vytvořily pětilístek a velkou zásobu slov, které by mohly použít ve slohu na téma Velikonoce. Jelikož každý bude mít jistě mnoho zážitků z prodlouženého volna, využijeme tuto slovní zásobu a zážitky pro další tvůrčí psaní po Velikonocích.

Budu se těšit na Vaše příběhy.

Já i moje asistentka moc děkujeme za milý velikonoční den a také za výborné palačinky s ovocem.

Zde je malá galerie fotek: