Výlet do Werichovy vily na Kampě

Na závěr aktivit se naše třída vydala trochu podpořit naše divadelní dovednosti. Čeká nás akademie na závěr školního roku, kde jinde si vyzkoušet práci na jevišti, než ve vile pana Wericha. 🙂

Dozvěděli jsme se kdo to byl, s kým spolupracoval, dozvěděli jsme se, že ve vile také bydlet Josef Dobrovský, který se zasloužil o náš mateřský jazyk. Dozvěděli jsme se, jak to bylo se spoluprací Jana Wericha a Jiřího Voskovce a Jaroslava Ježka. Hudba, divadlo a kresba. Taková spolupráce vytvořila dílo, které je oblíbené dodnes.

Mohli jsme se podívat, jak to vypadalo ve vile tehdy, když v ní pan Werich bydlel.

Velkou pochvalu bych ráda udělila Jonášovi V., který nám ve vile dokonce zahrál skladbu „Život je jen náhoda“. Jsem pyšná paní učitelka.

Ve vile jsme si dále pod vedením úžasné paní lektorky užili divadelní workshop s lektorkou MgA. Boženou Osvaldovou.

Vzdělávací oblast: Člověk a kultura (dramatická výchova), Člověk a jeho svět

Průřezová témata: Osobnostní a sociální výchova

Žáci získali základní informace o životě a díle Jana Wericha a hlouběji prozkoumali především jeho pohádkovou tvorbu. To vše za pomocí metod dramatické výchovy. “Škola hrou” – děti si vyzkoušely, jaké je to hrát si se slovy a významy, a společně takto vytvořily krátký příběh, který si vyzkoušely na jevišti zahrát.

Podívejte se do galerie, jak jsme si to užili:

Děkuji za milý doprovod tatínkovi Cliffa a mamince Jonáše.

Lucie Havlíčková