VÝLOV ŽRALOKŮ

Celý rok se věnujeme čtení. Mnozí z nás zjistili, že čtení není jen nemilá povinnost, do které jsou nuceni. Velká část dětí považuje knížku za přítele. To je skvělé a moc mne to těší.

Letos jsme se více věnovali knihám Ivony Březinové. Měli jsme to velké štěstí, že jsme se s touto výbornou a velmi sympatickou paní spisovatelkou mohli setkat i osobně a to na podzim na hradě Křivoklát. Mnozí z nás mají od ní knížky s věnováním. V rámci našeho třídního celoročního projektu ĆTEME S IVONOU BŘEZINOVOU jsme se jejími knížkami nejen inspirovali, četli si z nich ve škole, ale každé dítko naší třídy mělo přečíst alespoň jednu její knížku a zaznamenat o ní informace do svého čtenářského deníčku. Mnozí přečetli ne jen jednu.

Své čtenářské úspěchy, úlovky jsme vpisovali do rybiček a po celý školní rok se nám krásně plnily naše KNIŽNÍ RYBNÍČKY (paní učitelce louže). Dnes se konal výlov.

Společně jsme si popovídali o tom, co nám knihy a jejich čtení přináší. Zhodnotili jsme naši práci a vedené čtenářských deníčků. Nejpilnější čtenáři byli odměněni knihou a to knihou, jejíž autorkou je Ivona Březinová. KNIŽNÍM MEGAŽRALOKEM se s velkým náskokem stal Lukáš Sršeň. Kromě knížky, kterou si vybral získal osobní razítko ex libris. KNIŽNÍMI ŽRALOKY, tedy spíš žraločkami se staly Grétka Uzlová, Martinka Rulfová a Andulka Zacharová. I ony si vybraly z knížek této autorky. Divokou čtenářskou žraločí kartou byl poctěn Pepča Dušátko. Něco malého sladkého obdrželi také velcí čtenáři Kuba „Nešpí“, Barča K., Kája, Emma a Vojta.

Děti samostatně hodnotily úroveň čtenářských deníčků a samy vybraly ty, jejichž autoři dostali ocenění.

Jelikož dnešní den byl posledním, kdy jsme všichni pohromadě, protože někteří budou na prázdniny odjíždět dříve, byli ohodnoceni a odměněni knihou ti, jejichž práce po celý rok odměnu zasloužila. Odměnou pro ně byla knížka.

Ať Vám knížky přinášejí radost, zábavu, potěšení, poučení a jsou věrnými přáteli do každého počasí.

Knihomilové ze 4.B.,14.6.2017

14.06.2017