Záložka do knihy – Od vzdálených spolužáků

Zásilka ze Slovenska dorazila. Naše se v pondělí vydá na cestu. Věříme, že do cíle dorazí ještě v říjnu.

Po otevření balíčku jsme objevili nejen záložky, které jsou hlavním projektovým výměnným artiklem, ale i mapy a knížky ve slovenštině, se kterými budeme moci pracovat a s jejichž pomocí se blíže seznámíme s kulturním prostředím, krajinou i jazykem našich sousedů. Darované knížky jsme dali tam, kde jim bude nejlépe – do školní knihovny, kde jsou k dispozici zájemcům.

Záložky tvořila celá naše partnerská škola, která je počtem žáků blízká osmině naší. 😊

Zásilka od nás  obsahuje kromě záložek i materiály o ČR i naší obci, literaturu v knižní i audio podobě, sborníky literárních prací žáků naší školy. Doufáme, že adresáty potěší.

Práce na projektu byla přínosem pro všechny zúčastněné.

Pro pedagogy a děti se stala také podnětem, který zažehnul jejich zájem o možnosti využití slovenské literatury ve výuce a odstartoval její zapojení do dalších aktivit i projektů.

Děkujeme všem zapojených za účast a reprezentaci naší školy!

Mgr. M. Václavková

30.10.2017