Závěrečná akademie fotky a video

Naše třída se poprvé zúčastnila tohoto závěrečného vystoupení. Všechny děti trápila obava, zda to zvládnou. Někteří vystupovat chtěli, někteří nechtěli. Na základě hlasování jsme se rozhodli, že se do akademie jako třída zapojíme. Téma celé akademie byla letos umělá inteligence a roboti. Všude na nás číhají nové počítačové technologie a i ten, kdo je nemá rád, se s nimi musí poprat.

Počítače a roboti nám život usnadňují, avšak POZOR na ně. Přátelství a lásku nám tyto technologie nedokáží nahradit. Proto jsem pro třídu vybrala písničku z filmu Číslo 5 žije. Tento film jsem jako malá holčička milovala. Některé děti tento již film neznaly. Vyprávěla jsem tedy dětem podstatu tohoto filmu, a také o tom, jak se mi líbí, že ožil a všem ukázal :-)!

Žáci 3.D jsou velmi různorodí, mým záměrem bylo, aby se v představení cítil každý dobře. Co Vám budu povídat, kompromisy a dohadování probíhalo v průběhu celého nacvičování! 🙂 Představení se tedy vyvíjelo velmi postupně.

Nakonec vše dobře dopadlo, my se jako třída domluvili a vylezlo vystoupení, které bylo dokonce jako krátká scénka. Naše vystoupení bylo o vynálezci, který vynalezl robota, který ožil. Mistr klavírista z naší třídy se cítí dobře jen za klavírem, tudíž ten se rozhodl, že bude vydávat patent tomuto vynálezci. Vynálezce se však cítil sám nejistý, a tak jsme mu pořídili asistenta, který nechtěl být robotem. Ostatní muži z naší třídy byli za robota celkem spokojeni. Našeho robota číslo 5 zahrál žák, který trémou netrpí. Musel dokonce před celou školou tančit s holkou, což ve věku 9let není nic jednoduchého 🙂 ! A to měl nakonec holku z každé strany jednu. Stephani chtěly být holčičky dvě. Řekla jsem si, že se nedokážu rozhodnout, která to bude, a tak tedy budou dvě. Další slečny z naší třídy byly ochotny býti za roboty. Dvě slečny však nechtěly moc vystupovat, a tak se staly asistentkami a vůbec nevědí, že se tím staly velmi důležitými osobami tohoto vystoupení. Zlého robota chtělo hrát více našich mužů, avšak rozhodla jsem se dát důvěru někomu, kdo je velmi empatický. Tušila jsem, že mu tato důvěra velmi pomůže ve vnímaní svých dobrých stránek. Na zlého robota, kterého číslo 5 dokáže přeprogramovat na robota dobrého, jsem měla několik náhradníků. 🙂 V den akademie byli všichni velmi nervózní, ale nakonec si myslím, že si to i užili. Můžete se podívat na video, jak se jim to povedlo. Třída umí táhnout za jeden provaz, to je to, co jsem od tohoto vystoupení očekávala já jako paní učitelka! 🙂 Mám z nich radost!

11.06.2023