Zeměpisná exkurze Drážďany a Míšeň

Pro žáky 7. tříd pořádáme pravidelnou exkurzi do Drážďan. Vzhledem k velkému zájmu dětí pojedeme ve dvou termínech, třída 7.A a 7.B ve čtvrtek 6. října a 7.C a 7.D v pátek 14. října. Volná místa doplní žáci 8.B a 8.C, kteří nemohli minulý rok jet z důvodu karantény. Akci pořádá cestovní kancelář, které je nutné zaplatit do 30. září 720 Kč, k účasti je nutný pas nebo dětská občanka, přihlášku odevzdat učiteli Svobodovi nebo Jánoškovi. Pokud přihlášený žák bude opakovaně porušovat školní řád, na akci nepojede a peníze mu budou vráceny. V případě nemoci, nejpozději 24 hodin před odjezdem, jsme schopni vyslat náhradníka, v opačném případě platí stornopoplatky CK. Případné dotazy odpovím na telefonu 722 775 338.

Luděk Svoboda – učitel zeměpisu

přihláška Drážďany + Míšeň 2022 ZŠ Černošice (6.10.2022)

Drážďany + Míšeň

Program:

odjezd z Černošic v 7,00 od školy, jízda směr Ústí n. Labem, Děčín….

dopoledne příjezd do Míšně, návštěva a prohlídka Muzea porcelánu a předváděcí dílny Státní porcelánové manufaktury s expozicí míšeňského porcelánu, poté procházka s průvodcem po centru historického města, někdejší rezidence míšeňských markrabat – dominanta města Hradní vrch (Burgberg) se dvěma zámky a s dómem sv. Jana, náměstí Markt s pozdně gotickou radnicí, renesanční domy, kostel Frauenkirche….

odpoledne – Drážďany město nazývané jako Florencie severu, procházka s průvodcem po centru města, prohlídka „Altstadtu“ (Staré město) na levém břehu řeky Labe – Semperova Opera a památník saského

krále Jana na divadelním náměstí, Zwinger (slavnostní nádvoří ), katedrála, sídelní zámek, Nová radnice,

Brühlská terasa s výhledem na mosty přes Labe a na „Neustadt“ (Nové město) na pravém břehu řeky, kostel

1. Marie zbořený koncem války, ponechaný jako protiválečný památník, nyní nově rekonstruovaný,

procházka nádvořím Zwingeru, ve kterém je umístěna galerie „Obrazárna starých mistrů“(jedna

z nejcennějších galerií evropského malířství do 18. stol., možnost návštěvy některého z místních muzeí,