ZUBY – co se děje, když

V minulém školním roce jsme absolvovali preventivní program Nechci kazy, který pro nás připravil edukační tým pana doktora Kaloše, tatínka „naší“ Klárky.

Program byl zajímavý a tak jsme si letos dopřáli jeho pokračování.

Tentokrát jsme se věnovali ne již jen základním dovednostem a péči o chrup.

Své znalosti o zubech jsme si s lektorkami Katy a Fany zopakovali. Obě lektorky s dětmi pracovaly před rokem a děti se na ně těšily.

Zabývali jsme se tím, co se děje, když se nám zub zkazí, poničí, vypadne. Jak je možné zub zachránit, opravit i nahradit. Co je anestezie a jak působí. Hledali jsme kazy na rentgenových snímcích.

Povídali jsme si, co má vliv na kvalitu chrupu, jak lze chrup korigovat pomocí rovnátek. Slyšeli jsme si i o zubních implantátech.

Lektorky nám přinesly ukázat nástroje, které si v ordinaci jako pacienti většinou neprohlížíme. Dnes to bylo jiné, bezpečné, zajímavé.

Nejvíce děti zaujalo trhání zubů, které si mohly vyzkoušet na modelu, a dělání otisků zubů.

Všichni si zub vytrhli i udělali otisk.

Na závěr každý dostal nový zubní kartáček a tabletu, která odhalí čistost zubů.

Moc děkujeme za další level zubního povídání.

Bylo to opravdu moc zajímavé.

Náš dík patří celému týmu, který program připravil a milým lektorkám Katy a Fany.

ps: Nikdo během programu nepřišel o žádný zub. Všechny zákroky byly prováděny a demonstrovány pouze na modelech.

připomínka loňského programu: https://www.zscernosice.cz/nechci-kazy/

10.02.2024